453-از ما به شما!

شهر سنت پترزبورگ دارای پارکها و خیابانهای عریض و زیبای زیادی است که معروفترین آنها خیابان نفسکی است. بناها و ساختمانهای زیادی از قرون هجدهم و نوزدهم با سبک معماری باروک و کلاسیک باقی مانده که قدیمیترین آنها قلعه پطر و پاول است. این قلعه در دوره تزاری از زندانهای سیاس مخوف روسیه بشمار میآمد و اکنون به موزه تبدیل شده است.قصر با عظمت و بسیار زیبای زمستانی که دارای ۱۰۵۷ اتاق و ۱۱۷ راه پله است، بخشی از موزه ارمیتاژ را تشکیل میدهد.

 

 

موزه ارمیتاژ که برای نگهداری مجموعه هنری خانواده سلطنتی ساخته شده و بزرگترین موزه روسیه و سومین موزه بزرگ جهان بعد از موزه انگلستان و موزه لوور بشمار میرورد در حال حاضر مجموعه بزرگی از آثار هنری اروپای غربی، روسیه و خاور میانه را در خود جای داده است. از دیگر نقاط دیدنی سنت پترزبورگ میتوان از کلیسای جامع سنتپطر و سنتپل، کاخ تابستانی پطر کبیر (پطرگوف) که محلی بسیار زیبا و دیدنی است، کلیسای جامع سنتایزاک، مجسمه سوار بر اسب پطرکبیر، ستون یادبود آلکساندر، صومعه آلکساندر نفسکی، کلیسای جامع تصویر باکره مقدس قازان، کلیسای رستاخیز مسیح گورستان یادبود پیسکارفسکویه (محل دفن ۴۷۰۰۰۰ نفر از مدافعان شهر در طی محاصره دو ساله توسط نازیها در جنگ جهانی دوم) موزه خانه پطر (خانهای چوبی و ساده در کنار رود نوا که در طی بنای شهر سنت پترزبورگ ، پطر کبیر در آن اقامت داشت)، موزه نژادشناسی پطر کبیر (وابسته به آکادمی علوم) موزه هنرهای تئاتر و موسیقی، موزه پوشکین، انجمن فیلارمونیک شوستاکویچ، تئاتر عروسکی بالشوی و البته کشتی آورورا که به موزه تبدیل شده است و مورد توجه توریستها قرار میگیرد نام برد.

 

در سفری که تابستان ۸۹ به روسیه و اینشهر داشتم در خیابان نفسکی به نقاشی در کنار خیابان برخوردیم که با سر و وضعی کمدی و با مزه در ازای دریافت ۳۰ روبل تصویری کارتونی از مشتریان می کشید . دختر کوچیکه را بر صندلی نشاندیم تا تصویرش را بکشد و در اخر خواست که نام دخترم را بگوییم تا در امضای زیر ان را بنام تقدیم کند و وقتی نتوانست اسم را تلفظ کند نوشت از ما به شما

 

!

 عکس و بقیه مطالب

/ 0 نظر / 18 بازدید