۴۷۶- مقاومت در مقابل تغییر

 

انسان موجودی همیشه در حرکت و پویا است . انسان موجودی است که همیشه در حال دگرگونی و تغییر است .بعضا تغییرات بسیار کند و زیر پوستی انجام می شود و شاید خود انسان خیلی متوجه آن نمی شود . منتهی وقتی در یک بازه زمانی بر می گردد و به خودش نگاه می کند می بیند که چه تغییراتی کرده است .

بقیه مطلب

/ 8 نظر / 17 بازدید
م.ر.ح

سلام علیکم. جناب آقای ع.م بلاگ شما یک نوع حس نوستالژیک برای من داشت! البته تقصیر خودم است که 5 سال سری به نوشته های شما نزدم و امروز تصادفا مسیرم باز شد به سمت شما. آن روزهایی که من وبلاگ شما را می خواندم، سال اول اقامت در تهران بود، دانشجوی شهرستانی یکی از دانشگاه های دولتی تهران. اگر حوصله داشتید و نوشته شماره 253 خودتان را سری زدید، آن "فریاد خاموش" منم. الان هم همانی هستم که بودم. فرقی نکرده است که الان دارم در همان دانشگاه فوق لیسانسش را می خوانم یا در این دوران 6، 7 ساله آخر زندگی خیلی کارها کرده ام و خیلی چیزها یاد گرفته ام. همانی که بودم هستم و به این افتخار می کنم، تهران شما (همیشه از همین عبارت استفاده می کنم) در من اثر نکرد! درست است که دروغ و نامردی زیاد شنیدم و دیدم اما همیشه از همان دروغ نامردی پرهیز کردم که فهمیده بودم درد ملت ما همین "دروغ و خودخواهی" است. من اگر در تهران همان بچه کشاورز ماندم از همان کشاورز بودنم بود که با گندم و آفتابگردان و جالیز و باغ بزرگ شده ام. جناب ع.م خدا عمر و عزتتان بدهد. این ها را گفتم که اولم من را خبر داشتید، امروزم را هم با خبر شوید.

ناتاشا

جناب آقاي ع.م احساس نوستالژيك من از كامنت ذيل بيشتر است.چرا كه نفس آزادي بيان در وبلاگ شما موجود نيست.كامنت هاي بنده از وبلاگ شما حذف ميشوند.در سيستم شما فيد بك ( انتقاد) جايي ندارد.و همين است كه پويا نمي شود.

ع.م.

مسلم بدانید که وقتی شما آقای محترم به اسم ناتاشا برای من کامنت می گذارید و در شرایطی که من را می شناسید بصورت ناشناس وارد می شوید بحث معنایی ندارد .

ناتاشا

جناب آقاي ع.م.واقعا دانستن اسم من چه تفاوتي براي شما ميكند.تعجب ميكنم ؛ نكات كليدي كه شما روي آن انگشت ميگذاريد در اصل مطلب تفاوتي نميكند.سالها پيش كه در بعضي از جرايد مينوشتم نام خود را به اسم مستعار مينوشتم.يعني تفاوتي ميكرد كه خواننده اسم من را ناتاشا بداند و يا اسم ديگري.در ضمن چنانچه دقت كرده باشيد بنده ايميل خودم را نيز در يكي از كامنتها ارسال كردم.شما چه بحث بكنيد ( گرچه از بحث استقبال ميكنم ) و چه اين كار را نكنيد بنده استقبال خواهم كرد.زيرا ضعفي از بابت اين در خود نميبينم.

ع.م.

IP شما مشخص است و نشان دهنده محل كار و...شما مي باشد.... شما بنده را مي شناسيد و مسلما خوشحال خواهم شد كه با كسي بحث كنم كه با نام مشخص وارد مي شود .

ناتاشا

بنده هم ميدانم كه شما ميدانيد.آنچه كه هنوز نميدانم اصرار شما بر نام است.من مايل هستم كه وبلاگ شما را مطالعه كنم.آنهم نه به خاطر اينكه بر دانسته هايم بيافزايم.بلكه فقط دغد ه ام را جهت مقايسه برخي از موارد( حرف و عمل ) كمتر كرده باشم.از حالا هم بگويم چه شما وارد بحث شويد و چه نشويد بنده آن چيزي را كه به آن ايمان دارم در چهارچوب اصول آن خواهم نگاشت.فكر ميكنم تا اينجا خلاف هيچ اصولي حركت نكرده باشم .

ع.م.

آنچه خلاف اصول عمل می کنید اینستکه من در روشنایی نشسته و عقاید خود را می گویم و شما مقایسه حرف و عمل می کنید و شما در تاریکی نشسته اید و جرات نشان دادن خود را ندارید که محک حرف و عملتان دیده شود خیلی روشن است !!!

ناتاشا

جناب ع.م.عينا زماني بود كه شما در تاريكي نشسته بوديد و ما در روشنايي .با اين تفاوت كه محك حرف و عمل شما تيري بود در تاريكي و پرتاب اين تير معمولا تكرار ميشد.و نتيجه آن مشخص.خوشحالم كه متقاعد شده ايد و كم كم بحث ميكنيد.اين وبلاگ متعلق به شماست و اثر شما ( حرف عمل و شما ) مورد نظر است.اگر من هم روزي وبلاگ داشتم پاسخم در چهار چوب سوال كننده بود.چنانچه از پاسخهاي من دلگير شد ه ايد لطفا صريحا اعلام نماييد.هم چنين ايميلم قبلا در يكي از كامنتها برايتان ارسال شده است و باز خوشحال شده ام كه خود را معرفي نمود ه ام و جسارت آنرا داشته ام.